Tvoříme s dětmi – velikonoční inspirace

by redaktorka

Velikonoční výzdoba

Velikonoce jsou už opravdu za dveřmi a kdo jste ještě nestihli vyzdobit svůj dům nebo byt, máte ještě šanci vše napravit.

Osení jestliže si zasejete osení ( můžete ho koupit třeba v květinářství, když  vám zbylo od loňska, je velká pravděpodobnost, že vyklíčí také), do 10 dnů vyroste 10 centimetrů. Do něj můžete s dětmi vytvořit jednoduché zápichy, stačí vystřihnout z papíru motýlka nebo kytičku a nalepit na špejli. Kdo opravdu čas nemá, nebo třeba neoplýváte zručností a umem, klidně do osení položte rozbité skořápky vajec, které zbyly po vaření. Uvidíte že udělají velmi dobrou službu a budete mít pěknou výzdobu stolu. Malý čokoládový zajíček se tam také bude pěkně vyjímat.

Papírový zajíček je velmi jednoduchý a pokud máte děti, vyrobte jim šablonku a uvidíte, že vytvoří celou zaječí rodinu. Dole mu zahnete pacičky, děti ho náležitě vyzdobí a velikonoční atmosféra je tu.

 Nebo dáváte přednost kuřátkům ? Ta jsou také vždy pěkná. Stačí si zvolit, z čeho je chceme vyrobit. Papír je nejdostupnější a nejjednodušší, dá se pracovat ale  i s modelovacími samotvrdnoucími hmotami, jste-li šikovná, háčkujte.To už ovšem chce více času. Při práci nemusíte šetřit barvičkami, velikonoční dekorace má být pestrá a veselá. Vyfouknutá vajíčka můžete navěsit na stužky a použít je třeba víckrát, takže ušetříte práci napřesrok. Když si koupíte slaměný věnec a ověsíte ho vajíčky, vytvoříte tím krásnou dekoraci a nemusíte jím zdobit jenom dveře.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Tvorba webu: Sova.